Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Kapela Nebezpečné Vidle byla založena doprovodným kytaristou Alešem Kulhánkem a basovým kytaristou Pavlem Minárikem. Někdy na podzim roku 2007 Pavel vymyslel současný název kapely!

Zhruba dva roky kapela hrála s automatickým bubeníkem alias Dr. Senochrupem, tak různě po domácku a ve sklepě!

Kapela jako taková se začala formovat až na jaře roku 2009, kdy do kapely přišel bubeník David Houdek, který nikdy před tím nebubnoval (přešel ze skupiny Hudlas Dudlas, kde hrál na basu). Koupil si bicí a začalo se zkoušet!

Úplně naše první zkušebna byla v hospodě U Bětky v Sukoradech. Na podzim roku 2009 jsme oslovili našeho dlouholetého kamaráda, toho času výčepáka Snědovické hospody, Martina Kádu (zpěvák). „Plácli jsme si!“ 

Zkušebnu jsme přemístili ze Sukorad do Snědovic pod místní hospodu. Byla zde výborná akustika, hodně místa a hlavně jsme si zde mohli točit pívo. Tady jsme zkoušeli zhruba čtyři měsíce až do února roku 2010, kdy musel Martin hospodu opustit!

Tuším, že 1. března 2010 jsme naši zkušebnu přesunuli do truhlárny ve Snědovicích k panu Kocourkovi. Zde působíme až dosud!

V září roku 2010 u nás tři měsíce působil kytarista kapely Garážoví Oběti Johan Kladnas. V listopadu roku 2010 se kapela rozpadla a v „kapele“ zůstal jenom Martin (Vedoucí) Káda a Dr. Senochrup!

B
ěhem tři-čtvrtě roku jsme se znovu dali dohromady. Nechali jsme si vytvořit logo kapely, určili jsme si hudební styl  a začali skládat, zkoušet a nahrávat do šuplíku!

V průběhu roku 2011 kapela zažila opět personální obměnu. Začátkem června odešel basový kytarista Pavel Minarik (zakládající člen) a místo něj přišel Tomáš Gottstein. Ten se u nás ani neohřál a za necelé tři měsíce musel kapelu opustit kvůli osobním důvodům!

Po pár měsících se zformovala nová sestava se dvěma změnami. K base se vrátil David Houdek. Post zpěváka (Martin Vedoucí Káda) a doprovodného kytaristy (Aleš Kulhánek) zůstaly beze změny. Bicích se ujal náš nový člen Pavel (Bumfurc) Karlin!

Začali jsme ihned zkoušet a v obměněné sestavě jsme ještě za rok 2011 odehráli tři koncerty. Jak nám to "šlapalo" v nové sestavě můžete shlédnout zde v sekci videa, na našem BandZone v sekci "Videa" a samozřejmě i na našem YouTube - živý záznam z Matrix music klubu!

Od té doby se více ukazujem na internetu (BandZone, FB, G+, Twitter, YouTube) a více koncertujem!

2012 vypouštíme do světa naše první digitální nahrávky!

Rok se s rokem sešel a kapela zažívá nové personální "zemětřesení" ke konci února roku 2014. Po odchodu dvou zkušených hudebníků Davida Houdka a Pavla Karlina jsme našli adekvátní náhradu!

Do naší party se vrátil staronový zakládající člen a autor několika našich dřívějších textů Pavel Minárik a úplně nový člen, zkušený bicman a rocker, Petr Jalovecký!

2015 vydáváme jako vlastní náklad naše první CD Buranskej Rok!

Ke konci roku 2015 jsme udělali několik změn. Mezi ty nejpodstatnější bylo přijetí druhého kytaristy Jana Haváčka, bubeníka Víta Pavelky a zredukování našich internetových profilů. Momentálně nás najdete tady na e-stránkách, BandZone, Facebooku a YouTube . Ostatní profily byly zrušeny!

Zkraje roku 2016 nás opustil zakládající člen Aleš Kulhánek. V kapele působil na postu kytaristy více jak 10 let. Po pár týdnech ho následoval Pavel Minárik (basa) a Vít Pavelka (bicí). V prosinci 2016 ukončil působení v kapele Jan Haváček (kytarista). Rok 2016 byl pro kapelu kritický, co se týče personálního obsazení. Důvody odchodů členů byly různé. Ať už to bylo kvůli chuti hrát úplně jiný hudební styl, časový problém s hraním ve dvou kapelách, rodinně/pracovní povinnosti. Práce na nových písních musely být přerušeny, termíny nasmlouvaných koncertů se neúprosně blížily... Vše se nakonec zvládlo. Kapela se rychle obměnila (i omladila) a ke konci roku 2016 jsou zde bezesporu jiné Nebezpečné Vidle v čele s Martinem Vedoucím!

 
 

 

Kontakt

Nebezpečné Vidle

Na konci okresu! Mezi buranama 2!!

602 375 306

nebezpecne-vidle@seznam.cz


Statistiky

Online: 1
Celkem: 71932
Měsíc: 1589
Den: 22